Zakres Usług

1. Testy alergiczne

Wykonywane są dzieciom i dorosłym według zindywidualizowanych potrzeb danego pacjenta. Wykrywają alergię na pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, sierści zwierząt, pokarmy, pleśnie. Pozwalają ustalić, na co pacjent jest uczulony i są podstawą do opracowania leczenia przyczyn i objawów chorób alergicznych górnych i dolnych dróg oddechowych, oczu, skóry czy przewodu pokarmowego.

2. Kompleksowe leczenie chorób alergicznych.

Wykonuje się pełny zakres leczenia chorób alergicznych m.in. alergiczny nieżyt nosa sezonowy i całoroczny, alergiczne zapalenie spojówek, astma oskrzelowa, pokrzywki alergiczne, zmiany skórne atopowe, alergie pokarmowe.

3. Immunoterapia alergenowa- odczulanie dzieci i dorosłych.

Jest przyczynową metodą leczenia chorób alergicznych. Polega na podawaniu wzrastających dawek alergenu choremu w celu wywołania tolerancji alergenu u osoby uczulonej, przez co osiągamy modyfikację naturalnego przebiegu choroby alergicznej poprzez zapobieganie jej postępowi, w tym rozwojowi astmy oskrzelowej u chorych z alergicznym nieżytem nosa, a także zapobiegamy pojawieniu się uczuleń na nowe alergeny, a także poprawiamy jakość życia chorego z alergią.

4. Spirometria

Jest diagnostyką czynnościową układu oddechowego, podczas którego mierzy się pojemności i objętości płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego.

5. Diagnostyka i leczenie chorób wieku dziecięcego